Vlaďka Zemanová

The Little Gym "světoběžnice"

Mgr. Vlaďka Zemanová, absolventka FTVS UK Praha.

Vlaďka začala v The Little Gym pracovat v březnu 2010. Od září 2011 do května 2012 pracovala v Montessori školce na Novém Zélandu. A potom jeden rok v The Little Gym Bratislava. Od r. 2013 žije s manželem v USA, postupně pracovala v The Little Gym Asheville, Severní Karolína a v The Little Gym Bellevue, Washington. Její poslední působiště před nástupem na mateřskou dovolenou je historicky prvním centrem The Little Gym otevřeným v roce 1976. Poslední dva roky pracovala Vlaďka společně se zakladatelem konceptu Robinem Wesem, který dodnes vede kurzy The Little Gym. 


  • Jaká byla tvoje cesta k The Little Gym (TLG)? Co jsi studovala?

K The Little Gym jsem se dostala přez inzerát na webu. V té době jsem byla studentkou prvního ročníku doktoranského studia na FTVS na katedře pedagogiky a nebyla si jistá, jestli věda je to, co chci opravdu dělat. Inzerát na instruktora TLG bylo vysvobození, už podle popisku práce jsem věděla, že je to něco, co by mne nejen bavilo, ale mohlo být i mojí prací. Naprosto ideální.

  • Co tě na tomhle konceptu zaujalo a co tě stále po 6letech zajímá a baví?

Já jsem stále naprostým fanouškem TLG a nadšencem, stejně jako jsem byla na začátku. Tady v USA o mne vždy říkají: "you drank The Little Gym kool-aid". Filosofie programu je úžasná a blízká mému srdci. Co je na TLG vyjímečné je, že má za sebou obrovskou historii. Tým odborníků, kteří neustále obnovují a vytváří nové plány lekcí, ruku v ruce s novými trendy a přístupy v tělovýchově, fyzioterapii a vzdělávání obecně. TLG také používá svoji originální hudbu, která je součástí všech lekcí.

  • Jak bys srovnala děti v Čechách a jinde ve světe (Slovensko, USA)

Děti jsou úžasné a bezprostřední všude po světě. Spíš rodiče se trochu odlišují. Myslím tím přístupem k výchově. Nerada generalizuji, ale podle mých zkušeností jsou děti v USA více zvyklé sedět a poslouchat, než děti v Čechách a na Slovensku. Maminky se tu vracejí zpět do práce velmi brzo, děti jsou zvyklé na jesle a školky od útlého věku. Také hodně času tráví v autě v autosedačce. Proto mi přijde ještě důležitější, že je rodiče vodí na cvičení jako je The Little Gym.

  • Proč si myslíš, že je důležité aby rodiče vedli děti ke sportu?

Sport a pohyb obecně je nedílnou součástí zdravého života. Posiluje tělo i ducha -myslím to vážně! Zdraví a tělesná schránka je to nejdůležitější, co máme. Pro mne osobně je velmi důležité už od útlého věku v dětech budovat potřebu hýbat se, být venku, aktivně si hrát. Pak se to pro děti stane přirozenou součástí jejich života a ani nad tím nemusí přemýšlet - jít si zaběhat, zahrát tenis nebo se jít projít ven, do přírody.

  • Bude tvoje miminko taky chodit do The Little Gym?

Určitě, už se na to moc těším! Těším se moc, že si to užiju i z té druhé stránky, jako rodič...